Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Spotkanie z Michałem Cichym

22 czerwca 2017, 19:00 - 21:00

Zapraszamy na nietypowe spotkanie w ramach Praskiego Slalomu Poetyckiego. 22 czerwca w Long Barze (Wileńska 23) będziemy gościć Michała Cichego. Autora książek z pogranicza prozy i poezji – „Zawsze jest dzisiaj” (2014) i „Pozwól rzece płynąć” (2017). Jak sam mówi o sobie, jest „jedynym mieszkańcem Warszawy, który się nie spieszy”.

Tradycyjnie zapraszamy do udziału w Turnieju Jednego Wiersza – właściciele Long Baru fundują nagrodę, a Stowarzyszenie Salon Literacki wyróżnienia!

Michał Cichy urodził się w 1967 roku w Warszawie. Studiował historię i historię sztuki. Pracował w „Gazecie Wyborczej”, w jury Nagrody Literackiej Nike i dla Muzeum Holocaustu w Waszyngtonie. Mieszka na Ochocie. Jego książka, „Zawsze jest dzisiaj” (2014) otrzymała nominację do Nagrody Conrada oraz zdobyła Nagrodę Literacką Gdynia.

W „Pozwól rzece płynąć” Michał Cichy znów wyrusza w podróż po najbliższej okolicy i obserwując drzewa, ludzi i niebo, układa osobistą mitologię codzienności. Przemierza Ochotę, by odkryć w niej „cały świat”, swoją wioskę w mieście, indywidualny raj. Raj to na miarę człowieka, czasami niedoskonały, czasami porażający obojętnością, zawsze bliski, ale czasem zdumiewający na nowo. Ten sześciomiesięczny spacer od zimy do lata jest także swoistym traktatem o postrzeganiu, otwieraniu się na codzienność, stawaniu się jej częścią. To także książka o miłości, pokorze, a przede wszystkim zgodzie na los.
(Wydawnictwo „Czarne”)

Szczegóły

Data:
22 czerwca 2017
Czas:
19:00 - 21:00
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
, , ,

Organizator

Salon Literacki
Strona internetowa:
http://salonliteracki.pl

Miejsce

Long Bar
Wileńska 23
Warszawa, Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/longBARwilenska/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.