Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

 • To wydarzenie minęło.

Spotkanie z Magdaleną Walusiak – 24 kwietnia 2024

24 kwietnia, 19:00 - 21:00

Kolejny sezon Praskiego Slalomu Poetyckiego zaczynamy ze wsparciem Dzielnicy Praga-Północ m. st. Warszawa. Do listopada włącznie zaprezentujemy Wam kolejnych gości. Wiele uwagi poświęcimy też Janiszowi Kondratowiczowi. Poza spotkaniami autorskimi i koncertem zaprosimy też na Literackie Spacery i Wycieczki Rowerowe po Pradze.

Gościnią pierwszego spotkania w nowym cyklu będzie Magdalena Walusiak – slamerka, performerka, osobowość poetycka.

Rozmowę z autorką poprowadzi Paweł Łęczuk.

Jak zwykle po spotkaniu zapraszamy na Turniej Jednego Wiersza, weźcie swoje teksty – dzięki dofinansowaniu. oprócz nagród książkowych. do wygrania 300 zł!

MAGDALENA WALUSIAK – pisarka, dziennikarka, animatorka kultury, performerka obecna na scenie poezji performatywnej i spokenword od 2018 r. Autorka tekstów piosenek, spoken songów, scenariuszy spektakli muzycznych. Mistrzyni slamowa Warszawy 2020 oraz Wrocławia 2022. Wygrała kilkadziesiąt slamów w całej Polsce, trzykrotnie uczestniczyła w slamowych mistrzostwach Polski (dwukrotnie w półfinale).

Wzięła udział jako jedyna osoba z Polski w międzynarodowym projekcie łączącym poezję performatywną z animacją komputerową 3D i 360 stopni (występ w planetarium w Wiedniu w 2023, w planie występ w planetarium w Brukseli jesienią 2024).

Zrealizowała dwa autorskie spektakle w formie czytań performatywnych oraz dwa spektakle poetyckie, z którymi występuje w Polsce – „Romanse i inne ballady. Piosenki o miłości i przemijaniu” (premiera 2022 w Warszawie) oraz „Niech dobre rzeczy dzieją się” (premiera w Pszczynie w 2023). Pracuje nad kolejnymi dwoma autorskimi performensami poetyckimi, których premiera planowana jest na tegoroczną edycję Shantaram w połowie lipca i uczestniczy w dwóch zbiorowych projektach łączących poezję i teatr.

Publikowała poezję w wielu antologiach, serwisach internetowych i czasopismach, ale najważniejsze są dla niej występy na żywo. Swoje teksty gada, melorecytuje i wyśpiewuje, często traktując swoje ciało jak instrument perkusyjny. W 2022 r. rapowała swój tekst w śląskim filmie poetyckim „Chop z Popojutrza”, w 2023 r. wystąpiła z prezentacją poezji na wielogodzinnym koncercie hiphopowym w Siemianowicach Śląskich, zdobyła wyróżnienie za nowoczesną formę na Konkursie Piosenki z Ulicy podczas Festiwalu Grzesiuka oraz wyróżnienie za wprowadzenie nowego formatu piosenki autorskiej w konkursie na Międzynarodowym Festiwalu Bardów 40. OPPA. W 2024 r. znalazła się w gronie 20 osób (spośród 157), które przeszły do II etapu Konkursu na Aktorską Interpretację Piosenki 44. Przeglądu Piosenki Aktorskiej.

Przed wejściem na slamową scenę m.in. pracowała w rozgłośniach radiowych na Śląsku i serwisach internetowych w Warszawie, prowadziła własną agencję informacyjną i serwis kulturalny. Obecnie zajmuje się promowaniem turystyki na Mazowszu. Jest autorką serii podcastów o legendach, historii i atrakcjach blisko stu miejscowości w tym regionie, przewodników po ginących zawodach oraz setek artykułów opisujących najciekawsze miejsca Mazowsza. Ma również na koncie książkowy wywiad-rzekę z Ireną Jarocką („Motylem jestem czyli piosenka o mnie samej”, Prószyński i S-ka, 2007) oraz setki wywiadów z ludźmi kultury publikowanych w radiu, prasie i internecie oraz setki prowadzonych na żywo spotkań autorskich.

REGULAMIN  I TURNIEJU JEDNEGO WIERSZA im. Janusza Kondratowicza

 1. Organizatorem Turnieju jest Stowarzyszenie Salon Literacki, fundatorem nagród jest Urząd Dzielnicy Praga-Północ m. st. Warszawy.
 2. Turniej odbędzie się w dniu 24 kwietnia 2024 r. w Praskim Centrum Aktywności „Kocham Pragę” przy ul. Targowej 32 (Warszawa). w ramach Festiwalu Praski Slalom Poetycki im. Janusza Kondratowicza. Początek Turnieju ok. godz. 20.00.
 3. Jedyną formą uczestnictwa w konkursie jest osobiste stawienie się i prezentacja utworu własnego autorstwa oraz przekazanie organizatorowi tekstu utworu w formie papierowej.
 4. Organizator w uzasadnionych przypadkach może wyrazić zgodę na prezentację w konkursie utworu przez osobę wskazaną przez autora (pod warunkiem, że autor obecny jest w czasie prezentacji).
 5. W Turnieju można prezentować wyłącznie utwory własnego autorstwa, napisane w języku polskim, które nie były nagradzane w innych konkursach literackich ani drukowane w ogólnopolskich i regionalnych czasopismach literackich, publikacjach książkowych oraz w Internecie.
 6. Czas prezentacji utworu w Turnieju nie może przekroczyć 2 minut.
 7. Organizator nie ogranicza tematyki prezentowanych utworów.
 8. Pula nagród finansowych wynosi 300 złotych. Nagrody finansowane są ze środków m.st. Warszawa Dzielnica Praga-Północ. Decyzję o podziale nagród podejmie powołane przez Organizatorów Jury. Dodatkowo przyznane mogą być nagrody rzeczowe.
 9. Ogłoszenie wyników Turnieju nastąpi tego samego dnia, czyli 24.04.2024, ok. godziny 20:45 w Praskim Centrum Aktywności „Kocham Pragę”.
 10. Ostateczna interpretacja Regulaminu należy do Organizatora.
 11. Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany Regulaminu.

Szczegóły

Data:
24 kwietnia
Godzina:
19:00 - 21:00
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, , , ,

Organizatorzy

Salon Literacki
Stowarzyszenie Aktywności Lokalnej Kocham Pragę

Miejsce wydarzenia

Kocham Pragę
Targowa 32
Warszawa, Poland
+ Google Map

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz