Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Stacja Literatura – Maria Żywicka-Luckner

10 września 2015, 19:00 - 21:00

Zapraszamy na kolejną, zupełnie nową odsłonę Praskiego Slalomu Poetyckiego. Tym razem wybierzemy się na Grochów i zagościmy tam na dobre.

W Stacji Grochów będziemy prezentować głównie twórców geograficznie i mentalnie związanych z tą częścią Warszawy. Oczywiście – szerokim łukiem czasoprzestrzennym.

Na początek nasza przyjaciółka Maria „Majka” Żywicka-Luckner, która na spotkaniu autorskim opowie o swojej twórczości i jej konsekwencjach dla całego środowiska literackiego i nie tylko.

Po spotkaniu odbędzie się Turniej Jednego Wiersza o Grochowie – pamiętajcie, że wiersz musi być Waszego autorstwa i należy go zaprezentować w trakcie konkursu. Nagrodą w turnieju będzie bardzo przyjemna niespodzianka od właściciela lokalu Stacja Grochów.

Spotkanie poprowadzi Paweł Łęczuk.


Maria Żywicka-Luckner to osoba jedyna w swoim rodzaju. Poetka, malarka, lekarz i fantastyczny kompan artystycznych biesiad.

Urodzona na lubelszczyźnie, szkołę średnią ukończyła w Nałęczowie. Absolwentka Akademii Medycznej w Lublinie. Mieszka i pracuje w Warszawie, uprawia poezję, aforystykę, prozę, malarstwo olejne i akwarelę.

Jako poetka zadebiutowała na łamach „Głosu Nauczycielskiego” wierszem „Jak gołębie” 1993 r. Wydała trzy tomiki wierszy: „A w górze szum skrzydeł” /1995/, „biała akwarela” /2001/, „jezusy moje” /2009/. Jej utwory aforystyczne zamieszczone zostały w „Wielkiej encyklopedii aforyzmów” pod redakcją prof. J.Glenska /1996/ i „O miłości wszelakiej”/1995/.

Jest laureatką wielu konkursów poetyckich. Od kilku lat bierze udział w zbiorowych wystawach malarskich – „Warszawska Praga w malarstwie współczesnym”. Z przyjaciółmi włóczy się po Beskidzie Żywieckim. Należy do Unii Polskich Pisarzy Lekarzy.

Szczegóły

Data:
10 września 2015
Czas:
19:00 - 21:00
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
, ,

Organizator

Salon Literacki
Strona internetowa:
http://salonliteracki.pl

Miejsce

Stacja Grochów
Grochowska 178/184
Warszawa, Polska
+ Google Map

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!