Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Stacja Literatura – Jacek Ozaist

19 listopada 2015, 19:00 - 21:00

Zapraszamy na spotkanie z Jackiem Ozaistem, autorem powieści „Wyspa obiecana” – książki na wskroś prawdziwej i wzruszającej. Nie ma tu żadnej ściemy, można czuć jedynie niedosyt, chcieć poznać głębiej historie zarysowane w książce.
Będziecie mogli posłuchać fragmentów i porozmawiać z autorem na żywo już 19 listopada w Stacji Grochów (Grochowska 178/184, Warszawa).

Po spotkaniu – Turniej Jednego Wiersza – temat emigracja/imigracja – bo każdy kij ma dwa końce 🙂

Spotkanie poprowadzi: Paweł Łęczuk

Więcej o książce:

„Współczesne wędrówki ludów, szczególnie te w granicach zjednoczonej Europy, to jakby przechodzenie z pokoju do pokoju, we własnym domu. Tyle by wynikało z deklaracji politycznych. Praktyka, jak wie każdy, kto tego doświadczył, jest zupełnie inna. Dla wielu to wywrócenie rodzimego świata, to prawdziwe zderzenie obyczajów, wartości, nawet zwyczajów kulinarnych.
Jacek Ozaist stał się mozolnym kronikarzem tego naszego nowego losu emigrantów, tym razem emigrantów w nowej roli – pełną gębą Europejczyków. Widzi i opisuje, jest jednym z nas. A ponieważ ma dar obserwacji i sprawne pióro, utrwala obrazy, których w natłoku nowych doświadczeń nie dostrzegamy. W wyborze Jacka, w zastosowanym skrócie i skontrastowaniu powstają sytuacje, które
– często pomimo swojej beznadziejności – śmieszą albo doprowadzają do łzawej refleksji. Autor zaprasza czytelnika, nierzadko dzielącego ten sam los, do wspólnej wędrówki. Niczego nie obiecuje, tym bardziej tego, że przejdziemy przez to nasze morze na Wyspę suchą stopą i staniemy się prawdziwymi wyspiarzami.”
Grzegorz Małkiewicz
Redaktor Naczelny
„Nowy Czas” (Londyn)

Więcej o autorze:

Jacek Ozaist jak sam o sobie mówi jest tułaczem. Pomieszkiwał w Bielsku-Białej, Andrychowie, Wadowicach i Krakowie. Od ośmiu lat mieszka w Londynie. Ukończył filmoznawstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim. Trochę dziennikarz, trochę poeta, trochę bardziej prozaik.

Szczegóły

Data:
19 listopada 2015
Czas:
19:00 - 21:00
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
, , ,

Organizator

Salon Literacki
Strona internetowa:
http://salonliteracki.pl

Miejsce

Stacja Grochów
Grochowska 178/184
Warszawa, Polska
+ Google Map

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!