Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Spotkanie z Jakubem Sajkowskim

15 maja 2015, 19:00 - 21:00

W maju zagości u nas Jakub Sajkowski ze swoim nowym tomem poetyckim, pod tytułem „Google translator”, który ukazał nakładem Domu Literatury w Łodzi.

Zapraszamy 15 maja (piątek) o godzinie 19.00. do kawiarni „To się wytnie” (ul. Stalowa 46). Po spotkaniu, jak zwykle, Turniej Jednego Wiersza!


 

O książce, w postaci blurba, pisze Wioletta Grzegorzewska:

„Gdyby ktoś zadał mi pytanie, które pojawia się w jednej z poetyckich piosenek Jakuba Sajkowskiego: „Poezja to szampan czy korki”, opowiedziałabym: w przypadku tego poety poezja to szampan. Jego wiersze buzują i momentami wywołują nawet zawrót głowy, i choć można odczuwać pewien dyskomfort i przesyt podczas czytania, zmagać się z nadmiarem konkretów, szczegółów czy cytatów z języka angielskiego i rosyjskiego, to jednak wiersze Sajkowskiego nie są tylko „ławicą egzotycznych ryb”, niosą coś więcej, wzruszają czytelnika i poruszają wyobraźnię. Po czterech latach od debiutanckiego tomu pt. „Ślizgawki” poeta przedstawia zbiór jeszcze ciekawszych, bardziej przemyślanych, spójnych i skondensowanych liryków. Warto się zgubić w nich i w ich języku na dłużej.”

Szczegóły

Data:
15 maja 2015
Czas:
19:00 - 21:00
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
, , , , ,

Organizator

Salon Literacki
Strona internetowa:
http://salonliteracki.pl

Miejsce

To Się Wytnie
Stalowa 46
Warszawa, Polska
+ Google Map

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!