Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Elektroliryka w Łysym Pingwinie

20 maja 2012, 19:00 - 21:00

Kolejna odsłona Praskiego Slalomu Poetyckiego będzie miała miejsce w Łysym Pingwinie przy ul. Ząbkowskiej. Tym razem pod hasłem poezji, krytyki i muzy.

Wystartujemy z absolutnie nowatorskim setem TRIP-HOPOWYM z udziałem ZOSI BAŁDYGI i MARCINA ORLIŃSKIEGO. Zosia przeczyta garść swoich najnowszych tekstów poetyckich, Marcin z kolei uraczy Państwa – UWAGA UWAGA! – fragmentami swojej książki krytycznoliterackiej (tak, dobrze czytacie!) pt. „Płynne przejścia”. Nie wiemy, czy do tej pory próbowano opracowywać lektury krytycznoliterackie w formach koncertowych, ale jesteśmy głęboko przekonani, że w szaleństwie tego pomysłu jest wspaniała metoda. Odpowiednią dawkę swoistego konserwatyzmu zapewni zresztą Zosia.
Następnie przeprowadzimy Turniej Jednego wiersza – do wygrania 200 zł !!!
Na koniec set archiwalnych materiałów Elektroliryki.
Nad całością czuwać będzie Paweł Łęczuk.
Impreza finansowana ze środków Urzędu Dzielnicy Praga-Północ m. st. Warszawy.

Elektroliryka istnieje, gra i działa od początku 2008 roku. Jest miksturą nowych elektronicznych brzmień i poezji. Tworem wyrosłym z potrzeby przerwania muzycznej i poetyckiej nudy. Próbą sięgnięcia do mało rozpoznanych pokładów wrażliwości twórcy i odbiorcy. Zaproszeniem do odważnego chłonięcia nowych wrażeń. i do tańczenia wierszy.

Za stronę muzyczną projektu, utrzymaną głównie w stylistykach deep/tech house i trip- hop odpowiada Paweł Uszyński (leveuho). Wizualizacji dostarczają Michał Szota (vj szota) i Mateusz Braun (vj matemito), a tekstów liczni poeci, zarówno żyjący, jak i ci istniejący już tylko w swoich tekstach.

Szczegóły

Data:
20 maja 2012
Godzina:
19:00 - 21:00
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, , , ,

Organizator

Salon Literacki
Witryna internetowa:
http://salonliteracki.pl

Miejsce wydarzenia

Łysy Pingwin
Ząbkowska 11
Warszawa, Polska
+ Google Map

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz