Co? Gdzie? Kiedy?

Ideą Praskiego Slalomu Poetyckiego jest prezentacja zarówno różnych pokoleń poetów z całej Polski, odrębnych dykcji oraz trendów panujących w poezji, a także stylów i form prezentacji. Nie bez znaczenia pozostaje przenikanie się klimatów i miejsc, z którymi można mieć do czynienia wybierając się na Pragę-Północ, a także charakterystyczna wielokulturowość. Dlatego Festiwal będzie odbywał się aż do końca 2012 roku w różnych lokalizacjach, często zaskakujących.

Będziemy pokazywać wartościowe miejsca i kreatywnych ludzi związanych od wielu lat z dzielnicą, ale też takich, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z prawobrzeżną częścią miasta. Chcemy dotrzeć do wrażliwości i rozbudzić potencjał drzemiący w mieszkańcach i tych, którzy pojawiają się na Pradze-Północ tylko wtedy, gdy dzieje się coś interesującego i wartościowego. To będą wielopoziomowe wycieczki, w sensie lokalizacji i w sensie artystycznym.

Kulminacyjnym momentem Praskiego Slalomu Poetyckiego będzie III Ogólnopolski Konkurs Poetycki „Prawy Brzeg”, który w tym roku zyskał sobie patrona bezpośrednio związanego z Pragą-Północ. Jest nim Władysław Sebyła. Tym samym włączamy się w obchody Roku Władysława Sebyły na Mazowszu (dzięki zaangażowaniu i pomocy Komitetu obchodów 110 rocznicy urodzin poety, założonym przy Towarzystwie Historycznym im. Szembeków). Już dziś zapraszamy do udziału w Konkursie. Uroczysty finał imprezy zaplanowano na dzień 15 czerwca 2012 roku podczas Nocy Pragi.

Zapraszamy też do współpracy wolontariuszy, właścicieli interesujących miejsc, media, sponsorów i wszystkich zainteresowanych szeroko pojętą kulturą.

Na stronie Festiwalu http://salonliteracki.pl/blog/slalom/ będziemy umieszczać wszystkie aktualności, komunikaty, zaproszenia i relacje. Różne ciekawostki i zajawki pojawią się także na naszej stronie na facebook’u http://www.facebook.com/PraskiSlalomPoetycki.

W imieniu organizatora – Stowarzyszenia Salon Literacki serdecznie zapraszam na pierwsze spotkanie festiwalowe, które będzie miało miejsce już 30 marca. Szczegóły wkrótce.

Rzecznik Festiwalu:
Paweł Łęczuk

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz